«Мистецькі скарби безсмертного Кобзаря»
На початку березня по всій Україні проходять дні вшанування пам’яті великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.
В історії духовної культури нашого народу Шевченко посідає особливе місце.
Він був не лише видатним поетом, а і геніальним художником.
Великий син українського народу, Тарас Григорович Шевченко, як художник займає видатне місце в історії не лише українського, а й світового мистецтва.
Тарас Григорович Шевченко є автором понад 1200 творів образотворчого мистецтва: станкового живопису, монументально-декоративного розпису, графіки, скульптури, він був великим майстром акварелі, олії, пера, офорту, малюнка олівцем. Багато уваги приділяв портретному жанру, зокрема його вважають одним із художників, які намалювали найбільшу кількість автопортретів. Він був одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві.
Шевченко зробив великий внесок у розвиток побутового жанру і пейзажу. Його реалістична творчість відзначається глибокою народністю, інтернаціональ-ними мотивами і гуманізмом.
Багатогранна творча спадщина Т.Г. Шевченка відобразилася ще і в музиці. Його вірші відзначаються музикальністю, мелодійністю – саме тими якостями, що необхідні для створення пісні.
Поезія Тараса Шевченка залишається невичерпним джерелом натхнення для українських композиторів і народної музичної творчості. Глибока любов до рідного краю, надзвичайна художня яскравість поезій, їх народний колорит – ці риси творчості великого поета завжди приваблювали композиторів. На тексти Т.Г.Шевченка композитори написали близько півтори тисячі музичних творів найрізноманітніших жанрів.
Безмежне значення творчості Тараса Григоровича Шевченка. Його мистецька спадщина: поетичні твори, живопис, пісні, співані на його вірші, завжди будуть бентежить, давати насолоду мільйонам людських сердець.
Про все це дізналися учні 8-9-х класів школи №4, подивившись відомі картини Тараса Григоровича та послухав пісні, написані на вірші Кобзаря.
|